Prodej letenek online

Letenky nízkonákladových společností

Nízkonákladové letecké společnosti jsou odlišné především levnou cenou letenky. Přečtěte si několik detailů o těchto firmách.

Charakteristika nízkonákladových leteckých dopravců

Jak uvádíme v sekci užitečných tipů pro nákup letenek, základní charakteristikou nízkonákladovek je levná cena založená na tom, že společnost nabízí co nejlevnější cenu samotné letenky, nicméně za dopňkové služby si připlácíte. A to se týká řady detailů (je to různé u daných společností), například: další zavazadla kromě jednoho příručního, jídlo a pití na palubě, platba kreditkou, prioritní výběr sedadla, doplňkové služby mimo let (nízkonákladovky nabízejí ubytování, půjčení auta, dopravu z letiště apod.) a další. Budoucnost nám možná nabídne i placení za použití toalety v letadle u většiny nízkonákladovek.

Nízkonákladové letecké firmy se zaměřují hlavně na blízké destinace. Pro nás to znamená Evropu, do zámoří nízkonákladovky zatím nelétají. U těchto letů se nemůžete spoléhat na návazné spoje, kupujete si let jen na jeden spoj. Nepříjemností může být případný odklad nebo dokonce zrušení letu - v rámci podmínek nízkonákladovek je možné, že společnost let zruší klidně krátce před odletem - poté máte nárok na vrácení peněž, ale nebude vám hrazeno nějaké odškodné za zrušení letu, to u klasických leteckých firem bývá. Nízkonákladovky často umožňují váš let "přebookovat" za nějaký poplatek, ale i tak platíte navíc a nemusíte najít vhodný blízký termín, dané lety mohou být u té konkrétní letecké firmy vyprodané.

Tvorba ceny u nízkonákladovek

Krom principu nízké ceny za letenku a platby za doplňkové služby je také dobré vědět, že nízkonákladovky nenabízí tu nejlevnější cenu letenky na celé letadlo. Tu nejlevnější cenu vydají pouze na určitý počet míst, další místa jsou za dražší tarif, další za ještě dražší apod... takže může dojít k tomu, že letíte s nízkonákladovkou a přesto platíte regulérní cenu letenky.

Zejména u nízkonákladovek tedy platí, že čím dříve kupujete, tím levnější cena.

Drobným detailem také je, že nízkonákladovky koupíte zpravidla pouze rovnou při rezervaci a platíte online platební kartou, žádný bankovní převod či hotovost.

Budoucnost rozdílů mezi klasickými leteckými firmami a nízkonákladovkami je nejistá, je možné, že se oba přístupy budou nadále sjednocovat. Naznačuje to jednak menší dostupnost nejlevnějších letenek od nízkonákladovek, tak politika klasických firem, které částečně oddělují a bokem zpoplatňují některé doplňkové služby pro cestující.

Vybrané hlavní nízkonákladové letecké společnosti

  • Ryan Air - irský hlavní evropský low-cost dopravce, sídlí v Irsku a v Londýně
  • Easy Jet - spolu s Ryan Air dominantní firmy na trhu, sídlí v Londýně
  • Wizz Air - středoevropská jednička, sídlí v Maďarsku, Polsku a v ČR
  • Jet2 - britský dopravce
  • BMI Baby - další britský dopravce
  • German Wings - německá hlavní nízkonákladovka
  • Smart Wings - sídlí v Praze
  • a několik dalších po celé Evropě, další desítky poté ve světě

V oblasti prodeje cestovních služeb také doporučujeme Letenky last minute a Ubytování v zahraničíProdej letenek


Letecké společnosti


Další služby


Doporučujeme


NetLetenky.com
    (Online rezervační systém letenek z nejširší nabídky - rezervujte z pohodlí domova!)

Partneři