Prodej letenek online

Charterové lety

Charterové letenky jsou zvláštním typem letenek, které se hodně liší od klasických leteckých firem či nízkonákladovek. Charter jednoduše znamená let pořádaný cestovní kanceláří. Charterové lety tedy převážně dopravují cestující, kteří si koupili u nějaké cestovní kanceláře zájezd. Řada cestovních kanceláří takto prodává i samostatné letenky, zejména pokud nemají například naplňěnou kapacitu zájezdu.

Charterové lety jsou nepravidelné, závislé na termínech zájezdů a tak daný spoj létá například pouze jednou týdně nebo jednou za dva týdny apod. Zakoupit charterové lety lze u cestovních kanceláří, které si dané letadlo defacto celé pronajali od letecké společnosti. Některé cestovky mají vlastní spoje, ale zpravidla si je najímají. U nás takto létají především spoje společnosti Travel Service, která se orientuje na charterovou dopravu, či národního dopravce ČSA, který letadla cestovkám pronajímá.

Je cena charterových letů levnější? Nikoli, charter neznamená co nejlevnější cenu. Ano, můžete pořídit velmi levný let, pokud cestovní kancelář vydá velmi levnou cenu charteru (například je brzo před odletem a cestovka nemá vyprodána všechna místa v letadle).

Hlavní výhodou charterových letů jsou cílové destinace. Chartery nabízejí dobrou možnost přímého spojení s mnoha exotickými destinacemi, kam byste se jinak museli dostávat obtížně, s mnoha přestupy, nebo se tam nedostanete vůbec. Příkladem mohou být jednak přímé spoje do destinací jako Egypt, Tunisko apod., anebo právě exotické země jako Mexiko, Karibik a mnoho dalších.

Servis na palubě je u charterů různý, obecně nebývá tak kvalitní jako u linkových letů, ale zpravidla nějaké služby zdarma cestovky v charteru nabízejí.

Charterové letenky tedy poptávejte hlavně u cestovních kanceláří v rámci organizovaných zájezdů.

V oblasti prodeje cestovních služeb také doporučujeme Letenky last minute a Ubytování v zahraničíProdej letenek


Letecké společnosti


Další služby


Doporučujeme


NetLetenky.com
    (Online rezervační systém letenek z nejširší nabídky - rezervujte z pohodlí domova!)

Partneři